Tenton të sulmojë agjentët e policisë me thikë në Bruksel, arrestohet

schedule11:55 - 24 Janar, 2018

schedule 11:55 - 24 Janar, 2018

Një person u përpoq që të sulmojë disa agjentë policie në stacioin e Gand Saint – Pier rreth 50 kilometra larg Brukselit.

Policia reagoi duke e plagosur dhe akualisht agresori është në gjendje kritike për jetë.

Stacioni hekurudhor është mbyllur pjesërisht për shkaktë asaj që policia e konsideroi si një incident të rëndë. Asnjë nga agjentët nuk u plagos./abcnews.al