Tentativa e orëve të fundit, klubi i LaLiga tenton Uzunin për 3 milion €

schedule20:19 - 30 Janar, 2022

schedule 20:19 - 30 Janar, 2022

Myrto Uzuni është pranë kalimit në LaLiga në limitet e merkatos. Sulmuesi anësor i Ferencvaros mund të nënshkruajë me Granada.

Marrëveshja do të mbyllet për 3 milion euro sikurse raportojnë mediat në Hungari. Sulmuesi nuk është grumbulluar fare për ndeshjen me Ujpest.

Uzuni ka spikatur me Ferencvaros me 36 gola e 14 asiste në 67 ndeshje dhe tani po tentohet arritja e marrëveshjes me spanjollët. / abcnews.al