Ten Hag e konfirmon, Sancho ngel jashtë skuadrës dhe ndaj Burnley

schedule16:36 - 22 Shtator, 2023

schedule 16:36 - 22 Shtator, 2023

Prej 3 ndeshjesh tashmë, Jadon Sancho ka mbetur jashtë listës së “të përzgjedhurve” të teknikut Erik ten Hag dhe duket se kjo situatë do të vazhdojë dhe në sfidën e së shtunës, ndaj Burnley, në Premier League.

Kjo është konfirmuar nga vetë tekniku holandez, i cili pas mungesa të Tyrell Malacia, Luke Shaë, Aaron Wan-Bissaka e Amad Diallo, tashmë do të “vuajë” dhe mungesën e “fantazistit” anglez të sulmit.

Ndërkaq, kujtojmë se përveç Sancho, tekniku Ten Hag do të vuajë në sulm dhe mungesën e “yllit” brazilian, Anthony, me këtë të fundit që u pezulluar pas akuzave nga ish-e dashura e tij për dhunë në familje. /i.m /abcnews.al