Teatri Kombëtar/ Artistët pëlqejnë projektin e ri

schedule17:06 - 13 Mars, 2018

schedule 17:06 - 13 Mars, 2018

Artistët e pranishëm në prezantimin e projektit të Teatrit Kombëtar në kryeministri dhe ata të cilët e ndoqën nga ekrani, të gjithë në një zë e kanë pëlqyer projektin e arkitektit danez, Bjarke Ingels. Nga ana tjetër, ata kërkojnë më shumë detaje dhe shpjegime rreth skenës dhe funksionimit të saj./abcnews.al