Të shtënat me armë në Vlorë: Identifikohet autori, gjithçka nisi pas një sherri për parkimin

schedule17:53 - 24 Korrik, 2022

schedule 17:53 - 24 Korrik, 2022

Të shtëna me armë zjarri u raportuan mesditën e së dielës në zonën e “Ujit të Ftohtë”, në afërsi të vilave qeveritare.

Mësohet se autori është një 30-vjeçari, Aurel Licaj, i cili kishte pak ditë që ishte kthyer nga jashtë shtetit. Sipas policisë, gjithçka ka ndodhur për shkak për parkimit.

Pa një konflikti për parkimin, 30-vjeçari ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar në ajër. Forca të shumta policore mbërritën në vendngjarje ndërsa autori u largua nga vendi i ngjarjes. Për rastin janë shoqëruar shtatë persona në polici. /abcnews.al/