Të shtënat me armë në një universitet në Gjermani, autori i vetëvrarë ishte student

schedule16:44 - 24 Janar, 2022

schedule 16:44 - 24 Janar, 2022

Katër student u plagosurën rëndë një prej të cilëve në gjendje të rëndë mesditën e kësaj të hëne në një universitet në Gjermani, nga bashkëmoshatari i tyre që u vetëvra më pas.

Mediat bëjnë me dije se studenti është futur në një sallë leksioni në universitetin e Heidelberg në Neuenhammer Feld dhe ka qëlluar me armë zjarri duke lënë të plagosur katër nga bashkëmoshatarët e tyre.

LEXO EDHE: Të shtëna me armë në një universitet në Gjermani, disa të plagosur, autori vret veten

Policia gjermane ka bërë me dije se studenti i vetëvrarë autor i kësaj ngjarje mësohet se është futur në sallën e leksionit me një armë me tytë të gjatë dhe qëlloi pa dallim ndaj të pranishmëve, duke lënë disa të plagosur më pas është vetëvrarë.

Ndërkohë akoma nuk ka një rezultat përfundimtar në lidhje me shkaqet e kësaj ngjarje./abcnews.al