Të shtëna me armë para Katedrales në Lezhë, plagoset 37-vjeçari

20:58 | 10/09/201920:580

Një 37-vjeçar u plagos në këmbë pas një sherri të çastit me një person tjetër, i cili u identifikua dhe u shpall në kërkim. Ngjarja ndodhi në qendër të Lezhës, pranë Katedrales. Sipas policisë, i dëmtuari është Ardjan Kola, ndërsa autori i dyshuar, Aleksandër Dedgjonaj. Nga informacionet e para mësohet se mes këtyre dy personave, dyqanet e të cilëve ndodhen pranë njëri-tjetrit, ka lindur një debat për motive të dobëta. Pasi kanë fyer njëri-tjetrin verbalisht, autori nxorri pistoletën dhe e qëlloi Kolën në të dy këmbët. Mjekët e spitalit rajonal të Lezhës njoftuan se i dëmtuari ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë policia ngriti postoblloqet për kapjen e autorit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono