Të shtëna me armë në SHBA, disa të plagosur, dyshohet për viktima

schedule08:04 - 16 Prill, 2021

schedule 08:04 - 16 Prill, 2021

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në afërsi të aeroportit në Indianapolis,  të shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku paraprakisht kanë humbur jetën disa persona dhe janë plagosur disa të tjerë.

Mediat vendase bëjnë me dije se sipas zëdhënësit të policisë autori i kësaj ngjarje është vetëvra ndërsa të plagosurit po marrin ndihmën e parë në spital.

Ndërkohë akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me numrin  të plagosurve dhe të viktimave në këtë ngjarje. e.su. /abcnews.al