Talenti brazilian i Realit mungon në El Clasico, arsyeja është qesharake

22:17 | 23/02/202022:170

Talenti brazilian i Real Madridit, Rodrygo Goes, do të mungojë në El Clasico kundër Barcelonës, që luhet në fundjavë. Sulmuesi u aktivizua për Real Madrid Castilla, aty ku mori karton të kuq.

Si pasojë, 18 vjeçari nuk do të jetë nën urdhrat e Zidane për sfidën ndaj Barcelonës, pasi duhet të shlyejë dënimin e kartonit të kuq.

Më shumë dhimbje koke për Zidane, i cili pas humbjes ndaj Levantes, duhet të rikthehet te fitorja përballë rivalëve të përjetshëm blaugranas, të cilët mbajnë dhe kreun e La Ligas me dy pikë më shumë.

Ndërsa prë Rodrygo, gjithçka po shkon gabim, ku përveçse ka humbur vendin e titullarit, po i shton edhe më tepër probleme vetes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono