Synohet mesfushori i Argjentinës, Maldini dhe Boban takohen me agjentin

15:46 | 22/01/202015:460

Entuziazmi është rikthyer te Milani falë rezultateve të fundit pozitive. Ardhja e Zlatan Ibrahimovic ka sjellë një efekt pozitiv dhe ka “ringjallur” kuqezinjtë. Drejtuesit po vijojnë punën për të përforcuar ekipin dhe së fundi kanë pasur një takim me Agustin Jimenez.

Ky i fundit është agjenti i Rodrigo De Paul, mesfushorit të Udineses. 25-vjeçari është një objektiv i hershëm i kuqezinjve dhe ka diskutuar me dyshen Maldini-Boban në lidhje me transferimin e argjentinasit në Milano.

Drejtuesit e “Djallit” i janë rikthyer pistës De Paul, teksa Jimenez është edhe agjenti i Angel Correas së Atletico Madrid, një tjetër lojtar që Milani tentoi ta blinte gjatë merkatos së verës së kaluar. /abcnews.al

 

Rodrigo De Paul

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono