Sulm i ashpër ndaj Neymar: Duhet të rritet, ai i ka shumë borxhe PSG-së!

schedule20:09 - 7 Korrik, 2020

schedule 20:09 - 7 Korrik, 2020

Sulme të ashpra ndaj Neymar. Në një intervistë për “The Guardian”, drejtori sportiv i Lyon, Juninho, sulmoi sulmuesin e PSG, duke thënë: “Shikoni Neymarin. Ai u transferua te PSG vetëm për shkak të parave. PSG i dha gjithçka, gjithçka që dëshironte, dhe tani dëshiron të largohet para përfundimit të kontratës së tij.

Tani është koha për të dhënë përsëri, për të treguar mirënjohje. Neymar duhet të japë gjithçka që mundet në fushë, për të treguar përkushtim dhe përgjegjësi. Problemi është që themelimi në Brazil ka një kulturë lakmie dhe gjithmonë kërkon më shumë para. Kjo është ajo që  mësuam gjatë jetës”.

Si lojtar, Neymar është në tre vendet e para në botë, në të njëjtin nivel si Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi. Ai është i shpejtë, i ashpër, mund të shënojë dhe të dhurojë asiste si një numër 10. Por si person, unë mendoj se ai është fajtor, sepse duhet të rritet”, u shpreh Juninho./abcnews.al