Studimi: Pas kafes së mëngjesit, zbuloni sa minuta gjumë duhet të flini

schedule09:35 - 2 Gusht, 2020

schedule 09:35 - 2 Gusht, 2020

Kafja e mëngjesit është kthyer në një ritual të ditës për shumë persona, të cilët e shikojnë si një burim të mirë për nisjen plot energji.

Mirëpo, jo të gjithë e dinë, por për një për ta bërë kafenë e mëngjesit një pije të shëndetshme duhet të dremisni pak pas pirjes së saj.

Agroweb bën me dije se efektet e saj ndihen vetëm 30 minuta pas pirjes.

Kjo do të thotë se ju mund të pini kafenë dhe të bëni një dremitje të shkurtër prej 30 minutash. Kur të zgjoheni do të jeni energjikë.

Megjithatë kjo nuk rekomandohet në orët e pasdites. Kafeja nuk duhet pirë të paktën 6 orë përpara gjumit të mbrëmjes./abncews.al