Strazimiri: Rama hesht për praninë e Ballës e Bushit në Fushë Krujë

schedule12:23 - 6 Tetor, 2018

schedule 12:23 - 6 Tetor, 2018

Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri ka akuzuar sërish sot kryeministrin Rama se vazhdon të heshtë për praninë e Taulant Ballës, Artur Bushit dhe Rrahman Rrajës në Policinë e Fushë Krujës më 21 Korrik.

Deklarata e deputetit demokrat Gent Strazimiri

 Edi Rama vazhdon të heshtë, sepse nuk guxon të thotë të vërtetën e pranisë së Taulant Ballës, Artur Bushit dhe Rrahman Rrajës në Policinë e Fushë Krujës më 21 Korrik.

Në praninë e tyre, nënkomisar Emiljano Nuhu dëshmoi se u kërcënua me pistoletë në kokë brenda Stacionit të Policisë së Fushë Krujës, që të ndalte përballjen me ligjin të djalit përdhunues të deputetit të Edi Ramës.

Për të mbrojtur anëtarët politikë të bandës së Fushë Krujës, Edi Rama mashtroi publikisht,kur deklaroi se skandali u publikua fillimisht “nga vetë Taulant Balla” e jo nga intervista/denoncim e policit EmiljanoNuhu, të “ndjekur këmba-këmbës” nga banda.

Në këto 11 ditë makineria e tij e propagandës shpiku 4 alibi për Taulant Ballën, që nga inaugurimet deri tek dalja për peshk ditën e 21 Korrikut, por pengut të krimit, Edi Rama, ia ka mbyllur gojën një pyetje fare e thjeshtë:

Çfarë tregojnë kamerat e Stacionit të Policisë së Fushë Krujës.

Pse hesht Edi Rama prej 11 ditësh për përmbajtjen e pamjeve të 21 Korrikut, që tregojnë kush ka hyrë e kush ka dalë nga zyrën e oficerit të policisë EmiljanoNuhu?

Kush po e detyron Kryeministrin tonë gojështhurur të bëjë rolin e memecit?

Në Stacionin e Policisë së Fushë Krujës, i cili hidhet në erë me tritol 1 ditë po, 1 dite jo, janë të paktën 8 kamera që funksionojnë 24 orë në ditë.

Qytetarët e dinë se nëse dëshmia e nënkomisarNuhut do të ishte e pavërtetë, pamjet e 21 Korrikut pa Taulant Ballë në Fushë Krujë, do të ishin të kudogjendura.

Derisa Edi Ramës t’i vijë goja, nuk do t’i ndahemi këmba këmbës këtij  horri! /abcnews.al