Solskjaer: Nuk mendoj se koha e ime është duke mbaruar, dua më të mirën për Manchester  United

schedule17:02 - 6 Nëntor, 2021

schedule 17:02 - 6 Nëntor, 2021

Manchester United humbi derbin kundër Manchester City, me rezultatin 2-0.

Pas kësaj humbje në derbi stoli i trajnerit Ole Gunnar Soskjaer, ka filluar të “dridhet”, sepse Manchester United në 11 ndeshje të luajtura deri tani në Premier League ka arritur të grumbullojë vetëm 17 pikë, duke u pozicionuar kështu në vendin e 5 në tabelën e klasifikimit.

Pas ndeshjes Solskjaer nuk mendon se i është rrezikuar stoli dhe ai shprehet se do bëjë më të mirën për United, përderisa vazhdon të jetë trajner i saj.

“Jo, nuk mendoj se koha e ime është duke mbaruar. Kam komunikim të mirë me klubin gjatë gjithë kohës. Unë punoj për Man United, dua më të mirën për Man United. Për sa kohë jam këtu dua ta përmirësoj këtë”, deklaroi Solskjaer. /f.a/abcnews.al