Simeone insiston për Azpilicueta-n, e shikon si zëvendësuesin ideal të Trippier

schedule09:29 - 4 Janar, 2022

schedule 09:29 - 4 Janar, 2022

Pasi të konfirmohet largimi i Kieran Trippier, Atletico Madrid përpiqet të gjejë një zëvendësues për ndërkombëtarin anglez. Janë disa emra që drejtimi sportiv do të arrinte të zbarkonte këtë dimër por ai që po forcohet në orët e fundit është ai i Azpilicueta.

Mbrojtësi i Navarresit është shumë për shijen e Simeones, argjentinasi është ai që ka sjellë edhe një herë emrin e tij në plan të parë. Në parim, Barcelona dukej më e mira për të pritur mbrojtësin, por interesi i “Colchoneros” mund ta bëjë atë të ndryshojë mendje.

Futbollisti e di që tani Atletico mund t’i ofrojnë një projekt sportiv më tërheqës, diçka që mund ta largojë nga Barcelona.

Nga ana e saj, Chelsea, duke e ditur se lojtarit i përfundon kontrata në qershor dhe nuk do të rinovojë, synon ta largojë atë këtë dimër për të marrë një kthim ekonomik me largimin e tij . Tani për tani Wanda Metropolitano është postuluar si destinacioni kryesor i spanjolli që mund të kthehet në La Liga 12 vjet pas largimit të Osasuna. /abcnews.al