Si të vishemi gjatë verës? Një këshillë nga Rezarta Skifteri (Video)

schedule18:42 - 22 Qershor, 2019

schedule 18:42 - 22 Qershor, 2019

Rezarta Skifteri ishte e ftuar këtë javë në emisionin “Thumb”. Ajo është një nga stilistet më të njohura shqiptare, pasi shpesh punon edhe me personazhe të njohura në vendin tonë.

Rezarta Skifteri dha një këshillë si të vishemi, teksa u pyet nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu rreth tendencave të modës për verën e 2019-s.

“Ajo që unë sugjeroj është që të mbajmë veshjet që rrinë më përshtat nuk eziston perfeksionimi. Kështu që duhet të mbajmë veshjet që rrinë më përshtat jo veshjet që janë tendencë. Kjo është moda. Nëse moda është me dekolte deri këtu dhe unë e kam gjoksin 5, unë nuk kam ku e mbaj. Modën e bëjmë vetë dhe duhet të mbajmë atë që na rri më përshtat”, tha stilistja./abcnews.al