Shuhet presidenti historik i klubit italian, fjalë prekëse nga Materazzi

19:15 | 01/02/202019:150

Është shuar në moshën 81-vjeçare Luciano Gaucci, ish-presidenti i Perugias dhe një nga personazhet më karizmatikë të viteve të arta të futbollit italian. Gaucci qëndroi në krye të ekipit italian gjatë viteve 90′-2000′ dhe ia doli të dërgonte Perugian nga Serie C në Serie A, duke krijuar një skuadër shumë të fortë kundër së cilës vuanin edhe të mëdhenjtë e Serie A.

Keqmenaxhimi i klubit, borxhi prej 40 milion eurosh dhe shpëtimi prej akuzave të falimentimit të Perugias, bënë që Gaucci t’ia mbathte për në Republikën Domenikane, aty ku edhe mbylli sytë për herë të fundit gjatë ditës së sotme.

Të shumta kanë qenë komentet ngushëlluese për të, teksa Marco Materazzi, i cili luajti për 5 sezone me Perugian, i dedikoi këto rreshta në faqen e tij në rrjetet sociale: “Nuk do të jem kurrë mirënjohës aq sa duhet ndaj teje dhe familjes tënde. Faleminderit për gjithçka. Pas teje asgjë te Perugia“, shkruan ish-kampioni i botës me Italinë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono