Shtatë persona humbin “betejën” me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

schedule16:53 - 1 Gusht, 2020

schedule 16:53 - 1 Gusht, 2020

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut shtatë persona kanë humbur jetën.

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë regjistruar 138 raste me koronavirus, ndërsa 144 persona janë shëruar.

Nga rastet e reja të konfirmuara 47 janë në Shkup, 17 në Kumanovë, 10 në Dibër, 16 në Shtip, nga dy në Tetovë dhe Prilep, nga 5 në Veles dhe Manastir, Ohër 2, Kavadar 1, Gostivar 10, Kriva Pallankë 1, Koçani 5, Probishtip 1, Demir Hisar 1, Makedonski Brod 6, Vinicë 2, Kratovë 1, Kërçovë 3 dhe Resnjë 1.

Sakaq që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 10.891 raste me COVID-19.