Shqipëria U20/ Kuqezinjtë e Biturkut, “peshkohet” deri në Kanada

schedule15:27 - 11 Nëntor, 2019

schedule 15:27 - 11 Nëntor, 2019

Shqipëria U20, e drejtuar nga Ilir Biturku, më datë 16 nëntor, prej orës 14:00, luan një miqësore me Kroacinë dhe kuqezinjtë do të grumbullohen ditën e nesërme për t’u përgatitur deri ditën e kësaj sfide.

FSHF ndërkohë ka publikuar listën e lojtarëve për këtë përballje dhe bien në sy pak lojtarë nga kampionati shqiptarë. Përveç tre portierëve, Shala, Qarri dhe Lekaj, janë ftuar Isufi dhe Oshafi të Luftëtarit, si dhe Selmani i Kastriotit.

Erald Lakti dhe Rezart Rama, sikurse edhe u zbulua në konferencën për shtyp të Alban Bushit, janë pjesë e listës. Më poshtë ju sjellim listën e plotë të futbollistëve që trajneri Biturku dhe stafi i tij do të kenë në dispozicion për sfidën me Kroacinë. /abcnews.al

Lista e lojtarëve të ftuar nga trajneri Biturku