Shqipëria mposht 4 me 2 Islandën në “Elbasan Arena”

schedule23:12 - 10 Shtator, 2019

schedule 23:12 - 10 Shtator, 2019

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4 me 2 në “Elbasan Arena” në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Golat u shënuan nga Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikalleshi.

Katër gola të kuqezinjve rikthyen entuziazmin në Kombëtare, pas humbjes dërrmuese me Francën tre ditë më parë.

Ndryshimet në formacion nga tekniku Reja, dhanë rezultatet e pritura. /abcnews.al