Shpërthim tritoli në Kaninë të Vlorës, dëmtohet një benz

schedule09:50 - 2 Shkurt, 2018

schedule 09:50 - 2 Shkurt, 2018

Një sasi tritoli e vendosur në një makinë ka shpërthyer gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kaninë të Vlorës dhe Benzi në pronësi të Ilirjan  Yzeirajt, është dëmtuar plotësisht. Makina ka qenë e parkuar pranë banesës së pronarit dhe zhurma e fuqishme ka tronditur banorët. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje, ndërkohë policia ka marrë dhe vazhdon të marrë në pyetje familjarë dhe banorë të zonës./abcnews.al