Shpërthim në orët e para të mëngjesit pranë një makine

schedule09:05 - 10 Nëntor, 2017

schedule 09:05 - 10 Nëntor, 2017

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një shpërthim ka tronditur zonën e quajtut “7 pallatet”, në ujin e ftohtë në vlorë. Shperthimi ka ndodhur rreth orës 05:20, kohë kur në Sallën Operative të policsë së Vlorës është njoftuar nga një telefonatë e bërë prej shtetases Vejushe Dalipaj, rreth 42 vjeçe se pranë automjetit të saj tip ”Mercedes Benz”, ka dëgjuar një zhurmë në formë shpërthimi.

Shërbimet Policore kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë konstatuar se: Mjeti tip ”Benz”, ka qënë i parkuar përpara banesës së Dalipajt  dhe se makina kishte dëmtime në pjesën e përparme të tij.

Dyshohet se dëmtimet në mjet të jenë si pasojë e një shpërthimi me lëndë eksplozive që mund t’i kenë vendosur, por ende nuk është thënë fjala e fundit nga grupi hetimor./abcnews.al

https://youtu.be/wHuO5SHHbFk