Shkarkohet trajneri i Milanit Montella, në pankinë Gennaro Gattuzo

schedule13:20 - 27 Nëntor, 2017

schedule 13:20 - 27 Nëntor, 2017

Milani ka shkarkuar trajnerin Vinçenco Montela. Lajmi është bërë i ditur nga klubi italian në Tuiter. Ky vendim ka qenë i papritur në prag të sfidës me Beneventon dhe pas barazimit ndaj Torinos.

Trajneri i shkarkuar Montella në 64 ndeshje në stolin e kuqezinjve te Milanit ka arritur 32 fitore, 14 barazime dhe 18 humbje.

Pas shkarkimit te Monteles, ne pankinen e Milanit vjen Xhenaro Gatuzo. Pas  përvojës te Piza, ai i jep lamtumirën ekipit të të rinjve të Milanit pas 12 ndeshjesh./abcnews.al