Shënohen 9 viktima dhe 78 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

schedule15:03 - 3 Shtator, 2020

schedule 15:03 - 3 Shtator, 2020

Në 24 orët e fundit janë regjistruar  9 viktima në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë gjithashtu bëri me dije se janë konfirmuar 78 raste të reja.

Në total numri i rasteve pozitiv ka arritur në 13.791, ndërsa janë regjistruar  548 viktima.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 190, duke e çuar në 10.113 numrin e përgjithshëm.

/abcnews.al/