Shenja e rifillimit të Superiores, çfarë po ndodh në takimin e Ligës së Futbollit

schedule12:05 - 21 Shtator, 2020

schedule 12:05 - 21 Shtator, 2020

Fidel Ylli, i mandatuar nga kryeministri Edi Rama për të folur me komunitetin e futbollit, është paraqitur pranë “Air Albania Stadium”. Ai do të marrë pjesë në mbledhjen që Liga Profesioniste e Futbollit po zhvillon.

Kjo është një shenjë pozitive, pas replikave të shumta në media. Praktikisht së shpejti me gjasa ekipet do të zbresin në fushë dhe prania e Fidel Yllit në mbledhje është një shenjë.

 

Fidel Ylli në “Air Albania”

Liga ka bere katër kërkesa dhe deri më tani kishte kërkuar të fliste vetëm me kryeministrin. Kërkesat lidhen me Ligjin e Sponsorizimit, uljen e TVSH në 6 për qind, faljen e kamatave për detyrimet fiskale dhe heqjen e tatimit mbi pagën e futbollistëve për 10 vite dhe jo për dy sa e ka miratuar parlamenti. /abcnews.al