Shembet ura e Drojës e cila lidh Thumanën me Fushë Krujën

schedule12:33 - 1 Dhjetor, 2017

schedule 12:33 - 1 Dhjetor, 2017

Reshjet e shiut në të gjithë vendin përveçse përmbytën disa zona shkaktuan dhe probleme në disa rrugë të vendit. Situata e rënduar ka shkaktuar edhe shembjen e urës së Drojës në Mamurras, e cila lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë Krujën. Kjo urë nuk kishte shumë kohë që ishte inaguruar. Probleme me qarkullimin pati në autostradën Fushë Krujë Milot, pasi makinat u bllokuan në Derven./abcnews.al

 

https://youtu.be/m7cH9WIGJfA