Sevilla shkarkon mbrojtësin, zbulohet arsyea

schedule09:06 - 21 Shtator, 2021

schedule 09:06 - 21 Shtator, 2021

Sevilla ka shkarkuar qëndrërmbrojtësin, 24-vjeçar, Joris Gnagnon, i cili kontratë deri në qershor 2023.

Futbollisti francez, i cili nuk ishte i regjistruar në La Liga, ka parë sesi skuadra e Seviljes e ka përfunduar kontratën e tij për shkak të mungesës së profesionalizmit, raporton AS.

Ai ka luajtur 17 ndeshje: shtatë në Ligë, plus katër në Kupën e Mbretit dhe gjashtë në Ligën e Evropës, të gjitha në sezonin e tij të parë, 2018-19, para kthimit të Monchit. /abcnews.al/