Sekuestrimi i pasurive të dyshimta në Kosovë, Komisioni miraton pr/ligjin

schedule22:56 - 10 Korrik, 2018

schedule 22:56 - 10 Korrik, 2018

Komisioni parlamentar i ligjeve në Kosovë ka miratuar në parim draftin për sekuestrimin e pasurive me prejardhje të dyshimtë. Por lëvizja Vetëvendosje ka kundërshtuar procedurat dhe ka paralajmëëruar se do ta pengojë pr/ligjin kur të kalojë për votim në seancë.