Sekreti i Beyonce për një lëkurë me shkëlqim dhe pa probleme

schedule10:56 - 7 Prill, 2021

schedule 10:56 - 7 Prill, 2021

Pavarësisht nëse jeni adhuruese e Beyonce apo jo, nuk ka dyshim që mbretëresha e muzikës pop mund t’i bëjë të gjitha dhe shumë mirë. Ajo këndon dhe kërcen jashtëzakonisht, ndërsa na e ka treguar talentin e saj në aktrim ndonjëherë. Si qëndron kaq e freskët dhe rrezatuese, me lëkurën e saj vërtet të lakmueshme?

Artistja e saj e make-up-it personal kishte zbuluar në një intervistë, një nga truket e Beyonce-s që e bën lëkurën e saj të duket më rinore dhe e përsosur se kurrë. Ajo që bën ylli i dashur është, pra, të vendosë kremin e syve në të gjithë fytyrën, një sekret që e ndihmon atë ta mbajë fytyrën jashtëzakonisht rinore.

Kremrat e syve, pasi ato janë të destinuara për një zonë mjaft të ndjeshme dhe delikate të fytyrës, kanë grimca më të vogla dhe prandaj absorbohen në mënyrë më të lehtë dhe efektive. Sidoqoftë, ajo që ai thekson është se kjo teknikë duhet të përdoret me kujdes, pasi kremrat e syve kanë përbërës hidratues intensivë që mund të bllokojnë poret, apo edhe të shkaktojnë puçrra, pasi përbërësit e tyre aktivë mund të jenë shumë aktivë në lëkurën tuaj. Gjithashtu, një tjetër aplikim alternativ i kremit për sy është aplikimi i tij në buzë përveç syve, pasi lëkura është e ngjashme dhe e hollë.

Sekreti i dytë i Beyonce për ta bërë lëkurën tuaj të duket më e re është të përdorni kremin tuaj të fytyrës në të gjithë trupin tuaj./abcnews.al