Samiti i jashtëzakonshëm i NATO-s, Rama publikon fotot nga Brukseli

schedule14:24 - 24 Mars, 2022

schedule 14:24 - 24 Mars, 2022

Në Bruksel mbahet sot samiti i jashtëzakonshëm i NATO-s për situatën e luftës në Ukrainë, e cila prej një muaji përballet me sulmin ushtarak të Rusisë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto me momente nga takimi me liderët botërore. Kreu i qeverisë shqiptare shoqërohet në këtë samit nga ministrja e Jashtme Olta Xhaçka dhe ai i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Sakaq, udhëheqësit e vendeve të NATO-s do të diskutojnë sot se ç’mund të bëjë aleanca për të ndihmuar më shumë Ukrainën.

/abcnews.al