Rudiger nuk është i interesuar të rinovojë me Chelsea,  nga Madridi të sigurtë për nënshkrimin

schedule13:25 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 13:25 - 1 Dhjetor, 2021

Real Madridi raportohet se është i bindur se Antonio Rudiger do të jetë pjesë e tyre nga sezoni i ardhshëm  pasi dyshohet se ka refuzuar ofertën e Chelsea.

Gjermani në qershor do të jetë agjent i lirë dhe nëse situata vazhdon të mbetet kështu nga 1 janari ai do të jetë i lirë të nëgociojë me këdo.

Një mori skuadrash janë duke e ndjekur situatën e tij, me “Blutë” që do të bëjnë gjithçka për të mos e humbur.

Tuchel gjithashtu ka ndërhyrë në mënyrë që të përpiqet ta bindë Rudiger të vazhdojë me Chelsea, por duke “mision i pamundur”. r.t/abcnews.al