Rezulton pozitiv me koronavirus foshnja e sapolindur në Greqi

schedule17:14 - 26 Mars, 2020

schedule 17:14 - 26 Mars, 2020

Një foshnjë e sapo lindur ka rezultuar pozitiv nga koronavirusi në Greqi. Mediat greke raportojnë se foshnja ka lindur një javë më parë në spitalin Grevena.

Sipas informacioneve foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore, dhe të gjitha provat e deritanishme tregojnë se ai nuk u sëmur në spitalin Grevena, por kur doli prej andej dhe shkoi me nënën e tij në shtëpi në Kastoria.

Ende nuk dihet nëse nëna e foshnjës është gjithashtu e infektuar nga Covid-19. /abcnews.al