Rënia e Vllaznisë, shkodranëve iu “mbyllet” goja

schedule19:20 - 24 Maj, 2018

schedule 19:20 - 24 Maj, 2018

 Në qytetin e Shkodrës mbizotëron heshtja. Të trishtuar nga rënia e Vllaznisë në kategorinë e parë, qytetarë dhe tifozë e kanë të vështirë të gjejnë fjalë për të përshkruar gjendjen e tyre.

“Më keq nuk ka. Më vjen keq për Superioren se s’ka kuptim Superiorja pa Vllazninë, pa Shkodrën”.

Në Shkodër të gjithë e kanë mendjen tek Vllaznia, por të paktë janë ata që gjejnë fjalë për t’u shprehur. Trishtimi është shumë i madh për rënien e skuadrës së futbollit në Kategorinë e Parë. Në raste të tilla, përgjegjës janë të gjithë.

“Ditë zie. Fajtorë janë këta të godna në krajët të djathtë që është fajtori kryesor. Futbollistat, që pas ndeshjes as fanelat nuk i lajnë sepse nuk djerësiten, menaxhimi dhe ne tifozët, që nuk protestojmë”.

Stadiumi ‘Loro Boriçi’ do të shohë ndeshje, por të paktën për një sezon aty nuk do të luhen përballje mes skuadrave më të mëdha shqiptare.

Edhe ata që nuk e kanë ndjekur me fanatizëm skuadrën shkodrane, mund ta përkufizojnë mjaft mirë situatën e Vllaznisë.

“Ditur s’ka patur këpucë për të luajtur, por ka patur lojtarë. Sot ka plot këpucë, por nuk ka lojtarë”./abcnews.al