Rekordi i pabesueshëm i Dele Alli, lë pas emra si Lampard dhe Gerrard

schedule21:57 - 7 Mars, 2020

schedule 21:57 - 7 Mars, 2020

Dele Alli shënoi golin e barazimit për Tottenham në takimin kundër Burnley, që u mbyll 1-1. Mesfushori anglez u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 50-të të ndeshjes.

Ky gol, ishte i 50 në Premier League në karrierën e Dele Alli. Ylli i Tottenham u bë mesfushori anglez më i ri që arrin në kuotën e 50 golave (vetëm 23 vjeç e 331 ditë), duke lënë pas emra të njohur si Lampard, Beckham, Scholes dhe Gerrard./abcnews.al

Mosha e mesfushorëve anglezë që kanë shënuar 50 gola në Premier League:
Dele Alli – 23 vjeç e 331 ditë
Frank Lampard – 26 vjeç e 181 ditë
David Beckham – 26 vjeç e 186 ditë
Paul Scholes – 27 vjeç e 47 ditë
Steven Gerrard – 27 vjeç e 192 ditë