Rekord të infektuarish në Rusi për të pestën ditë radhazi

schedule11:57 - 25 Janar, 2022

schedule 11:57 - 25 Janar, 2022

Rusia ka regjistruar 67,809 të infektuar në 24 orë, nga 65, 109 një ditë më parë. Kjo është dita e pestë radhazi që vendi shënon rekord të infektuarish, sipas të dhënave qeveritare.

Piku i mëparshëm i rasteve ditore në Rusi u regjistrua në nëntor 2021, kur vendi shënoi mbi  40,000 raste në një ditë.

Rusia ka regjistruar 11,241,109 raste dhe 327,448 viktima që nga fillimi i pandemisë.

/abcnews.al