Rekomandimi i KE/ Ministrja Gjonaj komenton në ABC News

schedule21:20 - 17 Prill, 2018

schedule 21:20 - 17 Prill, 2018

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka folur në studion e ABC News pas rekomandimit të KE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Sipas saj ky është një arritje që do t’i shërbejë Shqipërisë.

Ajo ka folur për sistemin juridik, ku reforma në drejtësi ka qenë një ndër kushtet dhe prioritetet e KE-s ë për çeljen e negociatave. /abcnews.al