Rangnick debuton në stolin e djajve, Manchester United-Crystal Palace, ja formacionet zyrtare

schedule14:14 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 14:14 - 5 Dhjetor, 2021

Ralf Rangnick do të debutojë në stolin e Manchester united ditën e sotme në sfidën kundër Crystala Palace.

Ndeshja  do të zhvillohet në “Old Trafford” në orën 15:00.

Rangnick do të drejtojë djajtë deri në fund të sezonin, dhe për këtë ndeshja ka zgjedhur edhe 11-shen startuese.

Ja formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Dalot, Lindelof, Maguire, Telles,  Fred, McTominay,  Sancho, Bruno, Rashford,  Ronaldo.

Crystal Palace: Guaita, Clyne, Tomkins, Guehi, Mitchell, Kouyate, Schlupp, Gallagher, Ayew, Benteke, Zaha.  /f.a/abcnews.al