Rama publikon bukuritë e Thethit: Shumë shpejt nisin investimet për rrugën turistike

schedule11:30 - 12 Gusht, 2019

schedule 11:30 - 12 Gusht, 2019

Shumë shpejt qeveria do të nisë ndërtimin e rrugës turistike të Thethit.

Kryeministri  Edi Rama e ka ndarë lajmin për këtë investim të qeverisë me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook.

Bashkë me lajmin shefi i qeverisë ka publikuar dhe këtë video të bukurive të zonës malore.

Kryeministri tregon se filmimet janë bërë nga dy vizitorë të huaj të magjepsur nga Thethi. Rama thotë se e poston këtë video me lejen e autorëve Cathy Brown dhe Greg William.

Me natyrën e mrekullueshme të Thethit shefi i qeverisë i uron ndjekësve të tij në facebook javë të mbarë./ABC News Albania 24/7

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2444819645801829/