Rama pret tortën në shkollën e rindërtuar në Durrës: Qyteti do marrë hov të madh në vitet që kemi para

schedule14:26 - 29 Prill, 2021

schedule 14:26 - 29 Prill, 2021

Kryeministri Edi Rama ka vizituar shkollën “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, e cila është rindërtuar. Rama ka parë nga afër ambientet e shkollës së re, ndërsa është protur nga stafi.

“Fëmijët e mësuesit rikthehen në shkollën e rindërtuar “Bedrie Bebeziqi”, teksa puna që vazhdon në qytet do të marrë një hov të madh në vitet që kemi përpara,” është shprehur Rama.

Kryeministri ndau gjithashtu edhe tortën, duke u dhënë nxënësve dhe mësuesve që e pritën në hyrje. /abcnews.al