Rama: Lajm i mirë! Më në fund një kontakt serioz

schedule18:21 - 18 Janar, 2018

schedule 18:21 - 18 Janar, 2018

Një ditë pas lajmit se deri në Qershor aeroporti i Vlorës do të ketë nisur punimet për ndërtimin e tij, kryeministri Edi Rama, është kontaktuar për një tjetër aeroport, atë të Kukësit. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale kreu i qeverisë shkruan se ka një lajm të mirë si për inat të atyre që vunë kujën pse Vlora dhe jo Kukësi. Megjithë besimin e shprehur kryeministri thotë se mbetet për t’u parë sa ofertë serioze është./abcnews.al