Rama: Kërkesat për azil janë ulur me 32% në 2018 krahasur me 2017

11:13 | 21/05/201911:130

Kërkesat për azil janë ulur me 32% në vitin 2018 krahasur me vitin  2017. Këtë deklaroi kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në ceremoninë e nisjes së punës së misionit të BE, Frontex në Shqipëri.

“Na vjen mirë që emigracioni i paligjshëm i shqipatrëve në vendet e BE vazhdon të ulet në mënyrë të ndjehsme dhe bazuar në raportin e 2018 të Komisionit Evropian shkruhet se në 2018 e kanë kaluar kufirin në mënyrë të paligjshëm 27% më pak shqiptarë, se një vit më parë, ndërsa kërkesat për azil janë ulur me 32% në 2018 krahasur me vitin 2017”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono