Qytetet inteligjente, Klosi: Shqipëria më shumë turistë nga vendet nordike

schedule10:56 - 7 Qershor, 2018

schedule 10:56 - 7 Qershor, 2018

Për herë të parë në vendin tonë këtë vit janë ulur charterat nga Kopenhageni. Ndërsa ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi në konferencën për qytetet inteligjente tha se numri i turistëve nga vendet nordike po vjen në rritje. Ndërkohë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj tregoi synimin që kryeqyeti shqiptar t’i afrohet Danimarkës në përdorimin e biçikletës. /abcnews.al