Qirko takon kreun e KLP: Bashkëpunim ndërinstitucional në funksion të procesit të vettingut

schedule14:22 - 15 Prill, 2022

schedule 14:22 - 15 Prill, 2022

Kryetarja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Pamela Qirko, zhvilloi në takim me Kreun Këshillit të Lartë të prokurorisë, Alfred ABlla, në ambientet e institucionit që ai drejton.

Gjatë takimit Qirko dhe Balla diskutuan për vijimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy institucioneve në kuadër të procesit të rivlerësimit kalimtar të prokurorëve në Republikën e Shqipërisë.

Gjithashtu krerët e të dy institucioneve shkëmbyen mendime në lidhje me punën e kryer dhe sfidat në vazhdim, ndërsa ritheksuan vullnetin e vijimit të bashkëpunimit ndërinstitucional në funksion të procesit të vettingut.

Qirko e uroi gjithashtu Ballën për detyrën e tij si Kryetar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë.
/Abcnews.al/