Putin mbikëqyr stërvitjen e forcave bërthamore ruse

schedule13:47 - 26 Tetor, 2022

schedule 13:47 - 26 Tetor, 2022

Mes frikës në rritje që Moska mund të shkaktojë një përshkallëzim të madh të luftës në Ukrainë, Vladimir Putin ka mbikëqyrur sot një stërvitje të forcave bërthamore ruse.

Stërvitja ishte planifikuar prej disa kohësh dhe SHBA-të ishin informuar paraprakisht.

Ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu tha se Putin kishte mbikëqyrur stërvitjen, për të cilën ai tha se po kryhej për tu praktikuar në rast të ” një përgjigje ndaj një sulmi bërthamor të armikut”.

/abcnews.al