PSG, situata infermierore: Verratti kthehet të hënën, problem muskulor për Icardin

schedule15:42 - 27 Nëntor, 2021

schedule 15:42 - 27 Nëntor, 2021

Raport mjekësor në Paris Saint-Germain në prag të ndeshjes kundër Saint-Etienne.

Lajm i mirë për Marco Verrattin , i cili tashmë është rikuperuar nga dëmtimi i kuadricepsit dhe do të rikthehet në grup nga fillimi i javës së ardhshme. E njëjta gjë vlen edhe për Ander Herrera , ndërsa për Wijnaldum do të duhen edhe disa ditë pas dëmtimit të kërdhokullës.

Më në fund duhet vlerësuar Mauro Icardi, i cili pikërisht sot ndjeu një shqetësim muskulor në stërvitje./h.ll/abcnews.al