PSG drejt akordit me Sporting për yllin luzitan, “blindohet” edhe krahu i majtë

schedule17:18 - 31 Gusht, 2021

schedule 17:18 - 31 Gusht, 2021

Me Juan Bernat që nuk ofron fizikisht garanci në vazhdimësi, PSG është në kërkim të një mbrojtësi të majtë në këtë ditë të fundit të merkatos.

Pasi pista Theo Hernandez u shua plotësisht, drejtori Leonardo është përqendruar te Nuno Mendes, i kampionëve të Portugalisë, Sporting.

 

Klubet janë në negociata të vazhdueshme për një marrëveshje të mundshme. PSG ka gati 40 milionë euro për 19-vjeçarin dhe ky i fundit ka akord paraprak për 5 vite me PSG.

Përveç këtij operacioni, PSG ofron edhe huazimin e Pablo Sarabia në Lisbonë, si një formë “bonusi” për arritjen e akordit për Mendes. Zyrtarizimi pritet të vijë shpejt. /abcnews.al