Provokacija, 24 Korrik 2018

schedule11:52 - 26 Korrik, 2018

schedule 11:52 - 26 Korrik, 2018

Të ftuar në “Provokacija” ishin:

Faruk Sejdini. Analisti i njohur i futbollit u shpreh në “Provokacija” se nuk shkoi në emisionet e futbollit që u organizuan në Shqipëri për Botërorin pasi sipas tij nuk flisnin për sportin. Sipas tij, një pjesë dërrmuese e ambientit sportiv nuk e pëlqeu botërorin e këtij viti pasi vendet e mëdha u eleminuan shpejt. Ndërkohë për Sejdinin arritja sa më lart e vendeve të vogla e bëri më të bukur kampionatin.

Sandër Lleshi. Këshilltari për sigurinë i Kryeministrit ku foli rreth çështjeve të NATO-s dhe provokacioneve më të fundit të presidentit Trump rreth Aleancës.

Rigels Halili. Antropologu shqiptar ishte i ftuar për të folur për kombin shqiptar./abcnews.al