Protesta e opozitës, anulohet seanca e nesërme e Kuvendit

schedule16:08 - 20 Shkurt, 2019

schedule 16:08 - 20 Shkurt, 2019

Seanca e nesërme e parlamentit është anulluar, duke u shtyurë për një ditë tjetër. Lajmi bëhet i ditur nga burime nga Kuvendi i Shqipërisë dhe pritet të konfirtmohet edhe nga kreu i Kuvendit Ruçi në deklaratën për media në orën 17.00. Sipas të njëjtave burime shtyrja e seances është bërë për të ulur tensionet e mundshme, në kushtet kur para godinës së parlamentit nesër në 10: 00 është paralajmëruar mbajtja e një proteste nga ana e opozitës./abcnews.al