Princi suedez Carl Philip dhe gruaja e tij infektohen me koronavirus

schedule10:00 - 26 Nëntor, 2020

schedule 10:00 - 26 Nëntor, 2020

Princi suedez Carl Philip dhe gruaja e tij Princesha Sofia kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, tha të enjten gjykata mbretërore suedeze.

Të dy po ndihen mirë, tha gjykata në një deklaratë, duke shtuar se Mbreti Karl XIV Gustaf, Mbretëresha Silvia, motra e madhe e princit Princesha e Kurorës Viktoria dhe burri i saj Princi Daniel do të testoheshin gjatë ditës.

Carl Philip është i katërti në linjën e trashëgimisë në fronin suedez. /abcnews.al