Mburren me 10 kampionate, PSG mund të ketë një rival, Princi i Kamboxhias kërkon të blejë St Etienne

schedule13:36 - 22 Shtator, 2021

schedule 13:36 - 22 Shtator, 2021

PSG mund të frikësohet. Norodom Ravichak, nipi i ish-mbretit të Kamboxhias, Norodom Sihanouk,  do të blejë klubin francez Saint Etienne.

Në një intervistë me Radio France Internationale, princi kamboxhian deklaroi: “Është e vërtetë që jam ofruar si kandidat për të blerë Saint-Etienne. Nuk vij këtu për të bërë një transaksion financiar. Dua të investoj për një afat të gjatë kohor dhe të kujdesem për Saint-Etienne.

Nëse biem dakord, do t’i siguroj këtij klubi mjete të mjaftueshme financiare për të përmbushur ambiciet dhe për t’i kthyer Saint Etienne lavdinë e dikurshme.”

Të gjelbrit mburren me 10 kampionate  si askush tjetër në Francë. Ata kanë fituar titujt nga viti 1957 deri më 1981, duke qenë dhe “rekordmenët” e Ligue One. /abcnews.al/